FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
23-07-06 22:08  Źródło drucików
Agnieszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

W poszukiwaniu drucików do mojego dziełka, odkryłam w Empiku na dziale papierniczym akcesoria do robienia biżuterii firmy Rayher http://www.rayher-hobby.de.com Dostępny jest tam katalog ich produktów w pdf. Wśród nich było pełno drutów o różnych średnicach (0,2mm, 0,3mm, 0,5mm) i kolorach i postaciach. Druty są bardzo elastyczne i wspaniale się prostują.
Ale mam problem, jak je łączyć ? Wszędzie piszecie, że na kropelke, ale już wypróbowałam kilka wersji tego kleju i za każdym razem moje misternie wykonane konstrukcje metaloplastyczne się rozsypują :-(
Pomocy !!



--

 
23-07-06 22:14  Re: Źródło drucików
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Prawdopodobnie druty nie chciały się sklejać dlatego że były zatłuszczone lub pokryte jakąś inną dziwną substancją. Spróbuj je umyć w ciepłej wodzie z mydłem, a jak to nie pomoże to trzeba by je wyżarzyć nad płomieniem

P.S. Witamy na forum :)

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
23-07-06 22:14  Re: Źródło drucików
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Kropelki i im podobne trzeba bardzo oszczędnie używać! Jak pobrudzisz nimi element to musisz go dokładnie oczyścić bo wtedy klej prawie nie łapie. Po drugie warto druciki przed takim klejeniem odtłuścić. Dodatkowe te druciki na zdjęciu są chyba pokryte jakąś emalią i ona też może obniżać jakość spoiny.
Możesz też spróbować lutowania ale to wymaga trochę wprawy.
Pozdrawiam
Krzys

--
Fanatyk Kartonu

 
23-07-06 22:15  Re: Źródło drucików
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Hmm, sprobuj cyjanoakryl w zelu. A co do bizuterii - moja Zonka produkuje ja, jak na razie dla siebie :) i potrzebne surowce, w tym druciki o roznych srednicach, kupuje na Allegro lub w internetowych sklepach z akcesoriami "bizuteryjnymi". Ja za to uzywam drucikow z kabli komputerowych, telefonicznych itp...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
23-07-06 23:05  Re: Źródło drucików
Kuba 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

http://www.eurodrut.pl- te druty wydaja mi sie idealne do modeli. Nie wiem na pewno, bo jeszcze ich nie zamawialem. Kiedys wystawiali tez na allegro- mozna poszukac.

--
100 % karton!!!!!!!!!!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024