FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 11Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
19-07-06 21:58  [Relacja/Galeria] Pz Kpfw IV E by QŃ
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Trochę czasu upłynęło od chwili skończenia Tigerka II, więc QŃ-iowe zakłady pancerne znudziły się zastojem na lini montażowej, wynikającej z obłożenia innymi obowiązkami.

Po przejrzeniu swojej prywatnej listy PANZER TOP TEN, doszedłem do wniosku, że czas na konia roboczego Panzerwaffe, czyli Pz IV.

Obejrzałem swoje zasoby modeli, przewróciłem je do góry nogami, znalazłem jakieś czwórki i kilka pojazdów na ich podwoziu. Po analizie części, dokumentacji, zdjęć doszedłem do wniosku, że jednak znów lepiej coś zrobić od podstaw, niż bawić się w przerabianie i poprawianie wycinanki.

Padło na Pz IV E z 11DPanc. biorący udział w kampanii bałkańskiej:



Trochę w wyborze było czystej przekory, bo chciałem mieć coś nietuzinkowego, czego nie można kupić, co odróżniałoby się od masy dostępnych na rynku IV. Stąd też malowanie w całości na Panzergrau - wszystkie dotychczasowe modele niemieckiej pancerki mam w kamuflażu.

Długie godziny oglądania, analizowania zdjęć, dokumentacji, wreszcie rysowanie części. Brak mi jeszcze wieży z wyposażeniem, ale to jeszcze śpiew przyszłości.

Zacząłem jak zwykle od gąsek i to je na razie pokażę - jak zwykle na resztę trzeba się uzbroić w cierpliwość.

Po kolei, "jak to się robi":

Najlepiej zacząć od wycięcia wszystkich części - jest tego ok. 3500 szt, gąsienice mają po 99-101 ogniw, robię 224, z zapasem.



Następnie formowanie podstawowej siatki ogniwa:



Po sklejeniu wycinam czarny otwór na środku ogniwa.

Kolejno klejenie do kupy grzebienia przeciwpoślizgowego, zewnętrznych osi (tak wyszło z konstrukcji ogniwa) i doklejanie do podstawowego paska:



Następnie przyklejam żeberka (7 szt.) na środku, 2 łukowate części po bokach i po odwróceniu ogniwa, zęby. Boczne części i zęby dodatkowo delikatnie zalewam Supeglue, żeby się nie porozwalało w przyszłości, w czasie montażu i malowania.



No i pora na etap przedostatni, czyli wikolowanie żeberek w celu nadania im kształtu odlewu i jednoczesnemu wzmocnieniu całości ogniwa:



Ogniwa z prawej strony są świeżo pociągnięte wikolem, rozcieńczonym 1:1 z wodą. Zalane są praktycznie do wysokości żeberek. Te z lewej są już wyschnięte. Widać, że wikol praktycznie znika, zostawiając tylko mały łuczek we wgłębieniach.

Na konie mały rzut oka na wszystkie 224 ogniwa:



To co do tej pory zaprezentowałem zabrało mi ok. 80 godzin pracy non stop. Gąsienice są już w dużym stopniu zaawansowane. Pozostało pomalować je (oczywiście każde ogniwo oddzielnie), wybrudzić i połączyć. Tak na oko 6-8 h pracy i będą skończone.

--

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (12-02-09 07:57)

 
19-07-06 22:08  Re: [Relacja] Pz Kpfw IV E by QŃ
Seweryn 

 

Zapowiada się niezła masakra :)

--
Seweryn

 
19-07-06 22:08  Re: [Relacja] Pz Kpfw IV E by QŃ
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

No i zaczęło się,ekstraklasa ruszyła.Jak zwykle twoje gąski budzą podziw.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
19-07-06 22:13  Re: [Relacja] Pz Kpfw IV E by QŃ
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Mariusz - Ty już wiesz co ;-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
19-07-06 22:28  Re: [Relacja] Pz Kpfw IV E by QŃ
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Jeju!! Znowu się zaczyna!!!!
Naściuboli sto milionów d***relków po 2 mikrony każdy, a potem powie,
że to tak sobie w wolnej chwili, samymi palcyma i bez lupy oczywiście ;-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
19-07-06 23:29  Re: [Relacja] Pz Kpfw IV E by QŃ
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

A SIMS ????????????

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
19-07-06 23:38  Re: [Relacja] Pz Kpfw IV E by QŃ
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Mariuszu! To jak zwykle prawdziwy majstersztyk z Twoimi ogniwami no i kolejne wpędzanie mnie(nas) w kompleksy :-()!!!!!

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
20-07-06 07:41  Re: [Relacja] Pz Kpfw IV E by QŃ
paulusx 

 

No! Wreszcie się doczekałem na kolejny panzer QN'ia. Można liczyć na gąski mailem?
Pozdrawiam.

 
20-07-06 08:05  Re: [Relacja] Pz Kpfw IV E by QŃ
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

QŃ - 80 godzin non stop nad gąskami - rekord Świata! ;-)
Ja bym tyle nie wytrzymał ;-)
Dawaj dalej ! ( ale będzie jazda...).

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
20-07-06 09:13  Re: [Relacja] Pz Kpfw IV E by QŃ
Barbarossa 

 

No i właśnie jak ktoś przypadkiem trafi na tę stronę, obejrzy zdjęcia to będzie chciał nas wszystkich wysłać do Tworek czy innych Morawic.
Podziwiam kunszt i cierpliwość, ale zdjęcia przekonują mnie żeby przy pancerce pozostać plastikowym heretykiem...
Życzę wytrwałości:)

--
per aspera ad astra...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 11Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024