FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
12-07-06 22:37  No Subject
Miś Kolargol 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 



Post zmieniony (23-12-16 15:04)

 
12-07-06 22:42  Re: (relacja) Grumman F3F z MODELIKA
dzejkej (poohate 



Na Forum:
Galerie - 1
 

No to czekam...:)

--
Głównymi przyczynami wypadków w Polsce nie są szybkość, brawura, alkohol, dziurawe drogi, kiepskie samochody. Głównymi przyczynami są: bezmyślność, skrajna głupota, kretynizm, debilstwo, idiotyzm i durnota kierujących samochodami osobowymi.

 
12-07-06 22:51  Re: (relacja) Grumman F3F z MODELIKA
Miś Kolargol 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Produkt finalny powinien wyglądać jak poniżej (niestety nie mam fotografii wykonanego na podstawie tego opracowania modelu, dlatego posłużę się znalezionym w internecie plastikiem):

Ja postanowiłem doprowadzić swój model do standardu F3F-2. Wymagać to będzie zarówno zmian konstrukcji jak i malowania. Silnik czy wnętrze kabiny i tak wymagają waloryzacji, poza tym nie mam zaufania do proponowanej w opracowaniu Romana Staszałka osłony silnika (więc i tak robił bym ten element od podstaw). Generalnie rzecz biorąc bardziej podoba mi się wersja z trójłopatowym śmigłem. Zatem moja wersja modelu powinna przypominać tę z poniższych fotografii:

Za chwilę pierwsze fotografie z budowy modelu...

 
12-07-06 23:06  Re: (relacja) Grumman F3F z MODELIKA
Miś Kolargol 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zmiana wersji oznaczała również zmianę pewnych detali malowania. Numer identyfikacyjny 3-F-1 musiałem zastąpić 6-F-6. Przy okazji dodałem nity na łączeniu blach oraz napisy eksploatacyjne. Niestety musialem również usunąć godło - niezmordowanego kota Felixa.


Jak już pisałem ze sklejalnością tego opracowania jest całkiem całkiem. Gorzej z odzwierciedleniem rzeczywistości - nie jestem pewien, czy detale wnęk podwozia wyglądały tak jak to widać na fotografii. I jeszcze jedna uwaga: klejąc ten model zrezygnowałem z proponowanego łączenia segmentów metodą "na styk". Zastosowałem sklejki - co widać na dwóch pierwszych fotografiach.
CDN...

--

 
27-12-07 12:15  Odp: (relacja) Grumman F3F z MODELIKA
Monster sQbee   

"CDN....."
i tak można dalej.......czy tak powinno być....towarzysze ?!?

 
27-12-07 13:38  Odp: [Relacja] Grumman F3F z MODELIKA
Hook6   

 

Powinno.

Czasami się kończy, czasami nie. Nikt nikogo nie może i nie będzie zmuszał. Jeśli za cel wziąłeś sobie uświadamianie krzywdy, jaką wyrządzają autorzy niedokończonych relacji (sądząc po dzisiejszej Twej aktywności) to w czeluściach forum czeka na Ciebie jeszcze ich ponad setka - do roboty. Może nas czegoś nauczysz, może zdobędziesz tu nowych przyjaciół.

Mam tylko dwa pytania.
Dlaczego nie czynisz swej misji również na innych forach? Czy nie są godne?

No chyba, że tylko tu jest źle. I potrzeba Twej ręki. (Oj źli moderatorzy. Nie radzą sobie z tymi, co kończyć nie chcą, nie wyrzucają takich, nie zmuszają. Oj źle). Jeśli tak, to rozumiem. Nikt nie zwrócił na Ciebie uwagi - a przecież idealnie byś zaprowadził tu porządki! Szkoda kurka belanc, szkoda. Jest przecież wolne miejsce po mnie.

--

 
27-12-07 13:44  Odp: [Relacja] Grumman F3F z MODELIKA
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

I bedziesz sie tak produkowal trzyakapitowym wpisem na kazda jego zaczepke w kazdej starej relacji? A juz tak ładnie moglismy uniknąć prowokacji ;)
Monster- Pokazesz cos? ;)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
27-12-07 14:40  Odp: [Relacja] Grumman F3F z MODELIKA
Monster sQbee   

Może nieco inaczej - mam trochę wolnego czasu więc wszedłem w to Forum patrząc na tematy, które mnie interesują (nie zabronione ). Przyznam, że nie śledze forum codziennie więc sięgnąłem znacznie głębiej szukając relacji ze sklejania modeli, które mnie bardziej interesują - stąd dzisiaj mnie tyle ;-(
Za pytania prowokacyjne trudno chyba uznać to w temacie I-180;Kittena, KURSKA czy VISBY- uzyskałem nawet konkretne odpowiedzi.

A co do pozostałych tematów - jakie prowokacje ? rozgrzebane tematy (pewno, ze nie wszystkie modele się kończy, ale forum jest miejscem publicznym i wypadałoby po sobie pozamiatać, tym bardziej, że zazwyczaj niekończony model się wyrzuca), po prostu jestem zdania, że tak nie powinno być wiec to mówię, jeśli ktoś czuje się obrażony czy prowokowany - jego problem. Od sprzątania i porządków niech będą inni, są doskonali.
A co do innych forów - nie mam zwyczaju oglądania się jak inni postępują ani nie usprawiedliwiam swoich błędów postępowaniaem innych.

KoRsarz - jak będę miał ochotę (obowiązku chyba nie ma) - w każdym razie jeśli to cokolwiek będzie, to na pewno będzie UKOŃCZONE, jak ostatnio lub przynajmniej podam powód dlaczego nie - właśnie dlatego, że szanuję czyjś czas i tego oczekiwałbym również od innych na tym forum.

 
27-12-07 17:33  Odp: [Relacja] Grumman F3F z MODELIKA
Miś Kolargol 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Są modele, które klei się w ciągu jednego wieczoru. Są też takie, które choć niezbyt trudne, "dojrzewają" nieco dłużej. Czasem kilka miesięcy, czasem kilka lat. Ostatecznie liczy się efekt końcowy ale chyba przede wszystkim przyjemność realizacji takiego hobby. Dopóki jednak model nie wylądował w śmietniku ale trafił na chwilę w odstawkę, szkoda byłoby usuwać wątek. Takie jest moje zdanie.

--

 
28-12-07 01:17  Odp: [Relacja] Grumman F3F z MODELIKA
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Misiu, zupełna zgoda z Twoim zdaniem! To normalne w modelarstwie i wielka szkoda, że są jakieś pretensje do Ciebie w tym miejscu. A jak jakiś towarzysz tego nie rozumie - ma problem!

--
- - - - - - - - - - - - -
Norsk Black Metal

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024