FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
15-07-06 19:30  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

chyba nie opre sie pokusie.....

--
___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
15-07-06 20:01  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

O co chodzi z tymi dwoma fragmentami poszycia z bocianami ??

--


Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
15-07-06 20:08  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
Seweryn 

 

Qrchaku te dwa elementy można wykonać alternatywnie. Jeden ma zaznaczoną poprzez cieniowanie fakturę poszycia z płótna, a drugi można pozaginać tak żeby taka faktura była 3d :) wręgi też są podwójne.

--
Seweryn

 
17-07-06 10:41  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
El Topo   

Mam!!! Piękny model brzydkiego (ale to moje zdanie) samolotu! Wart każdej wydanej złotówki. Szczególnie dobrze opracowana jest przednia część kadłuba z wlotem powietrza do chłodnicy oleju (tuż pod śmigłem). Po Morane od Orlika byłem niestety rozczarowany i MBiga, autora modelu, nie usprawiedliwia niestety nic...Nawet skąpość materiałów źródłowych. Podobnie jest z wnękami podwozia. AH i spółka kolejny raz serwują nam model wysokich lotów - nie napiszę, że najwyższych, bo niektórzy gotowi pomyśleć, iż komuś ***ę liżę :) Ale z drugiej strony, czy to wstyd pieścić słowem kogoś kto mnie modelarzowi robi tak dobrze? :) Na razie nie mam czasu, ale niedługo urlop, a wtedy nożyczki w dłoń i zasiądę sobie do tego modeliku...

 
17-07-06 12:27  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
Barbarossa 

 

Swoją drogą to zastanawiam się gdzie jest granica szczegółowości modeli HALa.
Na "kanciaste" rozwiązanie poszycia czekałem od dawna i zastanawiałem się tylko kto to pierwszy wyda, no i mogłem postawić u buków, bo bym wygrał:)
Mam tylko taką wątpliwość, czy ten nowy segment nie wyglądał by ładniej z cieniowaniem, ale zagięcia może wystarczą by efekt optyczny był fajny, no i jak to wykonać? Nacinanie na zewnętrznej (jak by się nie nazywało:) Chyba odpada, bo będzie to znać, zostaje tylko wewnętrzna... Za jakiś czas pewnie ktoś coś lepsiejszego zaproponuje, a ja zamierzam jeszcze poeksperymentować:)
I jeszcze jedna zagwozdka: czy w takim małym i cienkim skrzydełku udało by się odtworzyć klapy? Bo chyba Answer już coś takiego zaproponował w Ła-7 (może się mylę). No i ciekawe jak to by wyglądało, bo ja na wykonanie takiego hardcore'u chyba bym się nie porwał, a może jednak...

--
per aspera ad astra...

 
17-07-06 13:12  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Barbarossa, sam się zastanawiam, czy nie zrobić poszycia pozałamywanego, ale z elementów cieniowanych. I przekrój będzie, i cieniowanie wyraźne... ;-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
17-07-06 13:30  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
Barbarossa 

 

Nie wiem czy tak wyjdzie, nie mierzyłem tego, ale na oko to części "do załamywania" wydają się większe i tak powinno raczej być, bo między załamaniami każda część jest minimalnie wgłębna (zwróć uwagę na wręgę do tego rodzaju poszycia) i dopiero takie ukształtowanie oddaje (według mnie) tę strukturę. Poza tym modele Hala nie wybaczają nawet minimalnych błędów, więc... eksperymenty, eksperymenty i inwencja twórcza:)

--
per aspera ad astra...

 
17-07-06 14:07  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
Witold   

Ja nacinał nie będę. Raczej wygniotę delikatnie od wewnątrz "szpikulcem" dentystycznym.

 
17-07-06 14:34  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Barbarossa, masz rację, dziś zmierzę możliwie dokładnie :-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
20-07-06 19:57  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
NicZtego 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

Pozwole sobie i ja zabrac glos na temat Morane'a od Pana Halinskiego.

Najwyzsza klasa. Duet projektantow pp Grygiel/Dworzecki to zespol na najwyzszym poziomie, co udowodnil wielokrotnie poprzednio a potwierdzil tym opracowaniem

MS 406 to model BARDZO TRUDNY do prawidlowego odwzorowania, choc na pierwszy rzut oka mogloby sie wydawac inaczej. Nadzwyczaj skomplikowane sa dwa elementy - przod kadluba i dolna jego czesc, ta za chlodnica. Oba te fragmenty w opracowaniach poprzednich (byly juz takowe w MM, w FLY i w ORLIKU) zostaly potraktowane bardzo ulgowo.

O dolnej czesci przodu (tej z chlodnica) juz wspomniano, ja chcialbym skupic sie na gornej czesci - miejscu, gdzie konczy sie kadlub a zaczyna kolpak: to miejsce posiada bardzo charakterystyczny, plaski z zaokraglonymi rogami, ksztalt - zostal on oddany wrecz doskonale w omawianym opracowaniu. Takze dolna czesc kadluba zostala starannie opracowana i wyglada naprawde dobrze - zaden ze wspomnianych uprzednio modeli innych wydawnictw nie posiadal tak wiernie oddanych obu fragmentow konstrukcji.

Takze oslona kabiny uwzglednia podzal szyb na czesci kadlubowej na piec, a nie na 3 jak w kilku poprzednich opracowaniach MS-a czesci.

Moje zastrzezenia budzi jedynie przednia czesc oslony kabiny - moim zdaniem wiarochron byl szerszy, przynajmniej tak to wyglada na zdjeciach i na wielu dostepnych planach, niemniej istnieje mozliwosc, ze perspektywa ujec znieksztalcila wspomniany fragment wiatrochronu na zdjeciach i ten ksztalt, ktory jest w opracowaniu z AH jest prawidlowy.

Kolorystyka nie budzi zastrzezen, jest zgodna z obecnym stanem wiedzy na temat barw samolotow francuskich. Nie sprawdzalem zgodnosci rozkladu plam, ale - znajac solidnosc wymienionego wczesniej duetu autorow - nie bede porownywal, bowiem niemal na 100% jest zgodny.

Moje uwagi przedstawiam na podstawie rysunkow montazowych - sa one wykonane programem typu CAD, wiec mozna zalozyc, iz to na tym programie opracowano wycinanke, a rysunki wiernie oddaja efekt jaki uzyskamy sklejajac model.

I na koniec kolejna przyjemna niespodzianka. Wielu z nas, takze i ja, krytykowalo Pana Halinskiego za wysokie ceny modeli. 25 zl jakie zyczy sobie Wydawca za Morane'a to naprawde BARDZO PRZYZWOITA cena. Nie odbiega znaczaco od od podobnych objetosciowo opracowan innych wydawcow, a poligrafia wszak zdecydowanie owe wydawnictwa wyprzedza. No i starannosc samego projektu to absolutna czolowka, zatem owe "dwie i pol dychy" za TAKI model to cena jak najbardziej do przyjecia.

Gratuluje Panu Halinskiemu (oraz projektantom :) ) kolejnego wspanialego modelu. Mysle, ze nie bedzie przesada, gdy stwierdze, ze projekty z tego wydawnictwa nie maja sobie rownych nie tylko w Polsce, ale najprawdopodobniej i na swiecie.

Przylacze sie tylko do Kolegi, ktory wyrazil zal, iz nie jest to "polskie" malowanie. Liczylem po cichu, ze Pan Halisnki wyda model z "przeswitujacymi" szachownicami. Ale nie bede marudzil, "bocian" to tez malowanie ktore bardzo mi sie podoba, tym bardziej,z e jest to godlo bardzo znanej jednostki mysliwskiej z I wojny - godlo z tradycjami, ze tak to ujme :)

Licze na kolejnych "francuzow". Koolchovena, Poteza, Amiota, Dewoitine'a (rowniez 510/511) i oczywsicie Blocha 152/155, ktory to samolot, nie wiedziec czemu jest przez naszych projektantow traktowany po macoszemu :)

Podsumowujac: doskonaly model doskonalego samolotu za doskonala cene. Wyrazy uznania.

Pozdrawiam

--
---------------------------------
Cum Debita Reverentia
Piotr

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024