FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
09-07-06 14:36  [relacja] Yamato - A.Haliński
Czarny 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Dość czcze gadanie, pora zabrać się za prawdziwą relację, jak to co poniketórzy stwiedzili...

1 ETAP: "Szkielet"

Na początek prezentuję fotki szkieletu, oraz tylnego pokładu z wejściem do hangaru, które wykonałem przed doklejeniem górno-bocznych podłużnic. .Nie ma to jednak istotnej różnicy, bocznice lada chwile zostaną doklejone i trzeba będzie się brać za przyklejanie pokładu =). Poszczegołne części szkieletu sklejane są butaprenem, a także łączone za pomocą taśmy przylepnej








proszę o wyrozumiałość, komentarze mile widziane.

--

W stoczni: Yamato AH 1/2004 (aktualnie chwilowo prace wstrzymane)

Post zmieniony (09-07-06 15:08)

 
09-07-06 14:43  Re: Yamato (relacja Haliński
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Staraj sie robić kolejne fotki na jednolitym tle, bo tak model ginie w poscielowej mozaice.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
09-07-06 17:22  Re: Yamato (relacja Haliński
Berto   

Wzmocnienia wodnicowe musza miec przebieg liniowy (na zdjeciach widac ze sa z tym problemy). Popracuj nad tym. Przed przyklejeniem pokladu musi to byc poprawione. Przy takim szkielecie jak masz teraz, proby oklejania go poszyciem beda makabryczne.

 
09-07-06 17:39  Re: Yamato (relacja Haliński
OLO   

Mnie niepokoi jeden fakt, mianowicie sklejenie wręg taśmą .. Sądzę że jest to zbyt słaby materiał przy tak sporym okręcie.

Tak czy inaczej życzę powodzenia w budowie :)

 
09-07-06 17:55  Re: Yamato (relacja Haliński
Czarny 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Jeśli nie zauważyłeś( a być może po prostu tego nie wiesz...) pokład modelu Yamato biegnąc od rufy do dzioba ma w środkowej częsci szkieletu zagłębienie biegnące do samego dzioba, stąd wygladaa to tak jakby linia wodna była krzywa...

a propo taśmy. to najpierw łączenia klejone były klejem a potem poprawione taśmą, więc efektu rozszczepineia sie nie obawiam.

--
W stoczni: Yamato AH 1/2004 (aktualnie chwilowo prace wstrzymane)

 
09-07-06 18:36  Re: Yamato (relacja Haliński
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Ja mam wątpliwość co do symetrii całego szkieletu - widać to na drugim zdjęciu (to, jak i nierówno wklejone wręgi). Z tego co widzę szkielet klejony jest budasiem, więc możesz jeszcze wszystko poprawić. Skręcony kadłub zepsuje skutecznie efekt końcowy, nawet jeśli reszta modelu sklejona będzie idealnie.

--
pozdrawiam
Piotr


 
09-07-06 18:51  Re: Yamato (relacja Haliński
Vercyn 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zgadzam się z Hartmann'em , błędy w tej fazie klejania nie rokują nadziei na poprawny wygląd modelu . Szkielet to podstawa , oklejanie źle spasowanego i nieprostoliniowego szkieletu obarczone będzie błędami na które możesz już nie mieć wpływu ( mam na myśli nierównomierne nakładanie się poszczególnych oklein poszycia { nie mówiąc o oklejeniu na styk } ) Przemyśl sprawę i nie reaguj tak nerwowo na słowa "konstruktywnej krytyki " - opinii , wszak prosiłeś o nią .

 
09-07-06 19:09  Re: Yamato (relacja Haliński
Czarny 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

hertman w takim razei może udzielisz mi rady jak to skorygować ? z góry dzięki.

--
W stoczni: Yamato AH 1/2004 (aktualnie chwilowo prace wstrzymane)

 
09-07-06 19:17  Re: Yamato (relacja Haliński
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Ze zdjęć nie wynika jednoznacznie dlaczego to wygląda tak a nie inaczej. Może wyciąłeś krzywo wręgi? (czym wycinałeś?) A może niedokładnie złożyłeś wszystko do kupy... albo po prostu wykrzywiła Ci się podłużnica... Jeśli to wszystko jest jednak ok, to pozostaje tylko wziąć glancpapier w rękę i jazda;-)

--
pozdrawiam
Piotr


 
09-07-06 19:33  Re: Yamato (relacja Haliński
Czarny 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

poprawilem troche wręgi podoscikałem podłuznice i fkatycznie pomogło... jutro rzucę fotki, jeszcze coś dopracuje i mysle bedzie dobrze... pozdro dzieki za uwagi

--
W stoczni: Yamato AH 1/2004 (aktualnie chwilowo prace wstrzymane)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024