FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
02-07-06 16:38  [relacja/galeria] Lublin RVIII z CardPlane
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam
Model tego pięknego polskiego dwupłatowca rozpoczołem już jakieś 2 tygodnie temu.

Prace trwają chociaż z przerwami spowodowanymi brakiem czasu.
Z kabiną i szkieletem nie było żadnych problemów.

Oklejanie kadłuba też się powiodło w miarę popradnie.


Jednak nie udało mi się ustrzec błędu. Na poszyciu kadłuba wylądowała kropla kleju w czasie jej usuwania zeszło trochę farby. :-(

Kolejnym etapem prac była dziobowa część kadłuba.


Prace trwają :-)
Jedyne moje zastzreżenia budzi papier jest bardzo miękki i wycięcie czegokolwiek po sklejeniu powoduje że strzępią się brzegi i utrudnia wykrawanie otworów. Mam nadzieję dziś skończyć kadłub i jutro zacząć dolny płat.
Bardzo liczę na cenne uwagi kolegów, bo choć modeli na koncie mam już kilkadziesią to dopiero mój drugi w karierze dwupłatowiec.

 
03-07-06 09:49  Re: Lublin RVIII z CardPlane [próba relacji]
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Prace trwają nadal :-) i małymi kroczkami zbliżam się do ostatecznego zwycięstwa w tej nierównej walce człowieka z kartonem :-)
Miałęm mały problem ze spasowaniem części przedniej kadłuba,

ale mam nadzieję że skrzydłą to zamaskują.
Część dziobowa już prawie skończona, pozostały do przyklejenia tylko rury wydechowe i zabieram się za skrzydła :D

Wiatrochron też już jest żeby pilota nie przewiało ;), choć nie jestem z niego do końca zadowolony.

Nie wiedziałęm też jak wkleić wlot powietrza do silnika wyszło to tak

nie wiem czy poprawnie, ale rysunek montażowy tego elementu był bardzo enigmatyczny.

 
03-07-06 09:55  Re: Lublin RVIII z CardPlane [próba relacji]
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Wlot powietrza jest OK (pomimo - rzeczywiście - "enigmatycznego" rysunku w instrukcji).
Lech

 
03-07-06 13:33  Re: Lublin RVIII z CardPlane [próba relacji]
Kacu   

El_paw wszystko spoko - tylko mam prośbe - tępo twojej pracy jest imponujące - ale odbija się to na jakości. zwolnij szkoda życia :)
Pozdrawiam Kacu

--
Jestem tylko ludziem, moge się mylić :)

 
03-07-06 13:54  Re: Lublin RVIII z CardPlane [próba relacji]
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

To sa zdjęcia z dwóch tygodni budowy, a poza tym mam teraz urlop i mnóstwo wolnego, więc mogę nie spiesząc się poświęcać dużo czasu na sklejanie :-)



Post zmieniony (03-07-06 14:12)

 
03-07-06 17:23  Re: Lublin RVIII z CardPlane [próba relacji]
Radzio65 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cześć.
Robię teraz tego Lublina na zmianę z Hurricane'm od AH.
Kacu ma rację - trochę zwolnij.
Kończę kabinkę (Lublin), skleja się super.

 
03-07-06 17:29  Re: Lublin RVIII z CardPlane [próba relacji]
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


A ja przypominam o konkursie (informacje na www.modele-kartonowe.com), warto wysłać fotki. Do tej pory otrzymaliśmy tylko 2 (słownie: DWIE) fotografie na konkurs. Czyżby wszyscy kupowali nasze modele "do szuflady"? Co prawda na sprzedaż nie narzekam, ale trochę smutno, że wszystko ląduje na półkach w wersji 2D...
Lech

 
03-07-06 20:18  Re: Lublin RVIII z CardPlane [próba relacji]
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Nie wiem jak Was mogę przekonać, że nie kleję na wyścigi? To, że tak widać łączenia to nie wynika z pośpiechu tylko z tego, że do retuszu użyłem farbki wodnej. Spowodowało to że brzegi wyciętych elementów tak jakby napęczniały i stąd taki efekt a nie inny efekt.



Post zmieniony (04-07-06 09:57)

 
05-07-06 23:36  Re: Lublin RVIII z CardPlane [próba relacji]
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Uporałem się ze szkieletem skrzydeł. I tu chciałem złożyć hołd wszyskim budującym okręty - chyba palce macie ze stali, bo mnie po wycięciu kilkunastu żeber aż na palcu zrobił się odcisk - naprawdę chylę czoło okrętowcy.
Nieststy przydarzył mi się wczoraj mały wypadek w kuchni i nieźle poparzyłem sobie rękę a więc przynajmniej przez tydzień (wg lekarza) ze sklejania nici :-(.

PS:teraz na pewno zwolnie tempo

 
09-07-06 15:44  Re: Lublin RVIII z CardPlane [próba relacji]
Radzio65 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cześć el-paw
Ja retuszuję kredkami akwarelowymi Faber-Castel. Polecam, do kupienia w sklepach zaopatrzenia plastyków w kompletach i na sztuki. To jedna z lepszych firm produkujących kredki akwarelowe - procentuje w uzyciu.



Post zmieniony (09-07-06 15:45)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024