FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
23-06-06 08:18  [Relacja] Halny w skali 1:200
Kuba G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Bry

Jakoś tak wyszło, że podczas budowy "Kota" otworzyła się przede mną możliwość budowy tegoż statku. Ponieważ nie posiadałem tego modelu w swojej kolekcji, musiałem "uderzyć" z problemem do pewnego ludzia, nie będę głośno mówił kogo (chyba, że sam się zdecyduje przyznać do współpracy ) .

Tyle (choć skromnie) tytułem wstępu, teraz przejdę do konkretów. "Replika" powstaje na podstawie wycinanki Małego modelarza nr 4-5/85 ,lecz po pomniejszeniu przy pomocy urządzeń elektrycznych ze skali 1:50 do skali 1:200. Postąpiłem tak ze względu na ekonomię (przede wszystkim) i -na moje wrodzone zboczenie na punkcie "słodkich maleństw". Po przeskalowaniu całość wydrukowałem na kartonie 0.2, a następnie utrwaliłem przy pomocy lakieru bezbarwnego matowego firmy Dupli Color w ilości warstw trzech.
Przyszedł czas by działać. Zacząłem od najbardziej przeze mnie znienawidzonej w pływadłach części, a mianowicie od kadłuba. Ze względu na rozmiary szkielecik podkleiłem jeszcze raz na karton 0.2, taka sztywność elementów styka w zupełności.
Teraz zdjęcia (narazie tylko szkieleciku) zaniedługo pokażę pierwszy problem, pokład i nadbudówkę .

PODKLEJANIE

WYCIĘTE

DWA OGÓLNE RZUTY SZKIELETU ZŁOŻONEGO NA SUCHO


Wiadomość dla właścicieli miejsc siedzących w relacji o Tygrysku.
Nie zarzuciłem jego budowy. Narazie z etapu intensywnej realizacji przeszedłem do etapu intensywnej medytacji. Medytuje o tym jak zrobić następne elementy

To wszystko- narazie...
Hej

--
Tygrys i Halny

 
23-06-06 11:04  Re: [R]Halny w skali 1:200
Wojciech Cięciwa   

Kuba wycinasz wszystko skalpelem ?

P.S.
Ciekawie sie zapowiada.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
23-06-06 11:16  Re: [R]Halny w skali 1:200
Marcinek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Ale patan!!! Te wręgi to chyba musiałes papierem śniadaniowym podkleić:):):)

 
23-06-06 12:12  Re: [R]Halny w skali 1:200
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Kuba kiedy pierwszy raz zobaczyłem w realu Halnego z MM to były początki, ilość części, oraz arkuszy zmusiło mnie do odłożenia go na bok a tu widzę model w skali 1:200 chylę czoło i życzę ukończenia modelu, Pozdrawiam Paweł

--

 
23-06-06 17:58  Re: [R]Halny w skali 1:200
Kuba G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Dzięki

Sas'ie- dokładnie, wszystko wycinam skalpelem. Dokładnie tym widocznym na ostatnim zdjęciu.


Dobra teraz zapowiadane zdjęcia i problemy (brrr).
Po sklejeniu w całość szkieletu postanowiłem wstępnie poprzymierzać do niego elementy poszycia dna. Ku mojemu zmartwieniu fragmenty poszycia były o rozmiar za duże względem kadłuba. Po tygodniowej walce poddałem się, postanowiłem przestrzenie między żebrami wypełnić masą papierową i później całość wyszpachlować. Teraz czekam aż wyschnie 6 z kolei warstwa szpachlu (jeszcze ze 30 ) . Dalej-postanowiłem zabrać się za pokład. Wyciąłem jego elementy, wyretuszowałem, podkleiłem i.....to samo za duży i to o kilka obrysów. No cóż pogłówkowałem i postanowiłem przy pomocy urządzeń elektrycznych pomiejszyć oryginał o x % z każdej strony. Potem wydrukowałem i nakleiłem na czerwony (kolor pokładu) karton. Wyszło całkiem znośnie, zresztą sami popatrzcie.
FAZA TWÓRCZA

STARY-NOWY


Aby uprzedzić ewentualne pytania-model powstaje (z przerwami) już miesiąc. Dopiero wczoraj zdecydowałem się założyć relacyję.

Natępne będą moje zmagania z kadłubem, lub nadbudówki (to zalezy od pogody :D )
Hej

--

Tygrys i Halny

Post zmieniony (23-06-06 18:47)

 
08-07-06 10:33  Re: [R]Halny w skali 1:200
Kuba G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Bry

No dobra, obiecałem to realizuje. Stwierdziłem, że jak ostatecznie zamknę rozdział z kadłubem, to dalej będzie z górki.
Przedstawiam dno po drugiej warstwie podkładu. To stan z wczoraj, obecnie dno jest przeszlifowane (raczej przepolerowane) drobnym papierkiem wodnym. Później jeszcze raz położę podkład, ewentualnie przeszlifuje, podoklejam pochwy wałów, stępki p.przechyłowe, pomaluje całość raz jeszcze podkładem i ostatecznie położę kolor wyjściowy, czyli czerwony. Narazie jednak latam po całym mieście i szukam talku technicznego, bo przez moją nieuwagę kupiłem błyszczącą farbkę czerwoną. Przez to termin ostatecznego malowania może się trochę odwlec.

PODKŁAD



W następnym odcinku mam nadzieję, że pokażę gotowy kadłub (już się nie mogę doczekać).


--

Tygrys i Halny

Post zmieniony (08-07-06 14:12)

 
10-07-06 16:17  Re: [R]Halny w skali 1:200
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Nie latwiej i lepiej kupic jeszcze jeden czerwony, tym razem matowy? Polysk kiedys sie przyda, a kombinaje z talkiem moga nie wyjsc zbyt pieknie.

--
___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
10-07-06 22:22  Re: [R]Halny w skali 1:200
Kuba G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Właśnie chyba jednak będe musiał kupiś czerwony mat. Porozglądam się za odpowiednim Humbrollem. Mój błąd.

--
Tygrys i Halny

 
10-08-06 13:37  Re: [R]Halny w skali 1:200
multidarek 

 

Jak tam prace nad halnym :)?

 
10-08-06 23:41  Re: [R]Halny w skali 1:200
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Model zbudowany przez Kyofu widziałeś?

HALNY

--
pzdr
Kemot

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024