FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
28-09-06 23:11  Re: [Relacja] PZL P.11c - MM 9/2003
Poste 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Witaj Grzesiek,
Spróbuj wycinać elementy nożykiem, powoli i dokładnie - efekt będzie zadowalający, a i dużo przymierzaj zanim zdecydujesz sie na przyklejanie elementów :) Model prezentuje się bardzo dobrze. Czekam na dalsze fotki :)
pozdrawiam

--
Klaus Schulze - prawdziwa elektronika.

http://www.facebook.com/pages/Renova-Model/215983758412071
http://www.youtube.com/user/RenovaModel

 
01-11-06 17:55  Re: [Relacja] PZL P.11c - MM 9/2003
Q22Q   

Witam Serdecznie. Pracy ciąg dalszy. Na dzień dzisiejszy zrobiłem usterzenie poziome jak i pionowe. Przeprowadziłem retusz ( akurat miałem pod ręką farby pactry, połączyłem ze sobą A32 z A108 co dało efekt koloru P.11c) niestety do czasu wyschnięcia :( aktualnie kolor ani trochę nie przypomina charakterystycznego koloru P.11c. Po za tym w dużym stopniu ubrudziłem łączenie usterzenia poziomego z resztą kadłuba (wygląda to obrzydliwie, nie widać tego na zdjęciu). O to i zdjęcie:
W między czasie klejenia P.11c zająłem się figurkami revella " Deutche Krisenreaktionskrafte (KRK)" Chciałbym tu podkreślić że jest to moje pierwsze malowanie figurek (nigdy tego nie robiłem) o to zdjęcie:
Pozdrawiam

--

 
01-11-06 19:10  Re: [Relacja] PZL P.11c - MM 9/2003
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Witaj ! A pro po fotek , a dokładnie kadrowania - np. w Corelu Photopaincie czy Adobe Photoshopie masz opcję '' kadrowanie'' ( w pasku narzędzi po lewej stronie , przekreślony kwadrat ) . Zaznaczasz zdjęcie , krawędziami ustawiasz rozmiar i klikasz dwa razy na wykadrowanym polu
Sam model wygląda OK ;)

--

Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

Post zmieniony (02-11-06 01:07)

 
01-11-06 22:05  Re: [Relacja] PZL P.11c - MM 9/2003
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nie każdego stać na zakup Corela lub Photoshopa.

Ale równie skutecznie można to zrobić w darmowych programach: XnView, IrfanWiew

Sorki za OT

--
Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
02-11-06 18:45  Re: [Relacja] PZL P.11c - MM 9/2003
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Model narazie wychodzi dobrze. Ale wydaje mi się, że chyba trochę przy stateczniku pionowym ten tylny garb jest za płaski. Postaraj sie kształtowac na jakiś małych okrągłych walcach. Może być nawet cienkim drutem.

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
05-11-06 19:46  Re: [Relacja] PZL P.11c - MM 9/2003
Q22Q   

Witam. Przez sobotę i kawałek niedzieli wykonałem skrzydła. Postaram się je jak najszybciej przykleić do reszty modelu. Myślę że w sobotę, bo na tygodniu trudno Mi znaleźć trochę czasu. Zdjęcia kadrowałem programem IrfanWiew. O to i one:

Pozdrawiam

--

 
05-11-06 21:52  Re: [Relacja] PZL P.11c - MM 9/2003
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Dopełenieniem byłby tylko retusz :)

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
05-11-06 21:56  Re: [Relacja] PZL P.11c - MM 9/2003
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Twoje zdjęcie zajmuje 327 KB i większości to jednolite tło za co masz już plusa, nie jest ono wykadrowane, co najwyżej zmieniłeś rozdzielczość. Czy nie lepiej wygląda to tak

i zajmuje jedynie 32KB.

Pozdrawiam
Krzyś

--
Fanatyk Kartonu

 
05-11-06 22:00  Re: [Relacja] PZL P.11c - MM 9/2003
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Q22Q napisał:

> Zdjęcia kadrowałem programem IrfanWiew.

Słabo Ci coś ten infran kadruje ;o)



Te kadrowałem XnView. Ty dodałeś tylko jakąś ramkę.

--


Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
09-11-06 21:59  Re: [Relacja] PZL P.11c - MM 9/2003
Q22Q   

Witam. Dalsze prace rozpoczęły się nie przewidywanie szybko. Aktualnie oba płaty są już na swoim miejscu, wykonałem podwozie oraz płozę ogonową. Użyte przeze mnie druty są odrobinę za grube dlatego postanowiłem je zamalować i pozostawić w takiej formie. Model strasznie upaćkałem plakatówkami co widać na jednym ze zdjęć. Zostało mi parę drobiazgów do przyklejenia i mogę się brać za silnik i osłonę. O to foto:




Pozdrawiam

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024