FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
31-05-06 13:16  [Relacja] HMS Glowworm z GPM
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam wszystkich serdecznie i zapraszam do mojej kolejnej relacji z budowy modelu- tym razem bedzie to angielski niszczyciel HMS Glowworm, wydany jakis czas temu przez GPM. Model opracowany zostal w skali 1:200 przez MacGregora ( wiecej pisac juz chyba nie trzeba :-)) Aby nie bylo watpliwosci o co chodzi- zdjecie :-)


Przyznam sie, ze poczatkowo nie zamierzalem pokazywac tej relacji na forum. Zdaje sobie sprawe, ze daleko mi do tego, zeby sklejac na takim poziomie, jak niektorzy wymiatacze z tego forum. Zdaje tez sobie sprawe, ze caly czas popelniam bledy, i musze sie jeszcze wiele o modelarstwie nauczyc. Jednak jak to mowia, "nie myli sie ten, kto nic nie robi"- wiec chyba jednak lepiej popelnic pare bledow i nauczyc sie je eliminowac, niz ograniczac sie do wysylania kolejnych nikomu nie potrzebnych, gawedziarskich postow- czego ostatnio na forum bylo az za duzo. To tyle tytulem ogloszen parafialnych :-)

Teraz przechodze do meritum sprawy- czyli do modelu. Jak widac na zdjeciach, budowa trwa juz od jakiegos czasu. Udalo mi sie skleic caly kadlub,podstawke, oraz pare drobiazgow czesci dennej- ster, waly napedowe, stepki antyprzeczylowe, asdic (jeszcze nie przyklejony do kadluba). Niestety wystapily pewne drobne problemy z laczeniem burt na rufie (z mojej winy)- widac to na zdjeciu- burty nie zeszly sie ze soba idelanie. Mialem tez pewne problemy z wlasciwym wklejeniem podstaw dla dzial artylerii glownej ( te "dziury" w pokladzie:-)), ale na szczescie jakos z tego wybrnalem. Aktulanie rozpoczely sie prace nad wyposazeniem okretu- wyrzutniami torped, szalupami, artyleria i innymy drobiazgami. Na nadbudowki przyjdzie czas pozniej...
A zeby nie byc goloslownym, to teraz czas na zdjecia :-)




Chcialbym jeszcze zaznaczyc, ze z racji m.in. zblizajacej sie sesji egzaminacyjnej, to bedzie raczej dluuuga relacja. No i to tyle na razie, wszelkie pytania, sugestie etc. mile widziane :-)
pozdrawiam
elessar.telc

--
Maciek Grajek / elessar.telc

 
11-06-06 19:52  Re: [relacja z budowy] HMS Glowworm z GPM
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam ponownie- ostatnio raczej nie mialem zbyt wiele czasu na spokojne sklejanie, ale w przerwach miedzy jedna ksiazka a druga (wszak sesja :/) cos tam sobie podlubalem. I tak wlasnie powstaly wyrzutnie torped. Jak widac na zdjeciach, pare drobiazgow do nich od siebie dodalem, coby sie ciekawiej prezentowaly. Sami ocencie, czy wam sie podobaja- mi owszem :-) Na fotkach, oprocz wyrzutni widac Uniwersalne Urzadzenie Porownawcze- czyli moneta jednogroszowa :-)


PS- zdjecia wyszly niestety delikatnie przeswietlone, w paru miejscach powstaje dosc dziwne zludzenie, ze brak jest retuszu. Wzielo sie to prawdopodobnie od tego, ze jedna wyrzutnie retuszowalem Pactra A39 (ciemniejszy szary), a druga A42 (jasniejszy). Ot taki maly eksperyment :-)
pozdrawiam
elessar.telc :-)

--
Maciek Grajek / elessar.telc

 
11-06-06 21:06  Re: [relacja z budowy] HMS Glowworm z GPM
modelmaniak 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

bardzo przepraszam ze sie "czepiam" ale czemu nie pomalowałeś krawędzi kół zaworów parowych na wyrzutniach na czarno ? byłoby znacznie lepiej

--
mm

 
11-06-06 21:23  Re: [relacja z budowy] HMS Glowworm z GPM
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie czepiasz sie- bedzie poprawione! Dzieki za zwrocenie uwagi :-)
pozdrawiam
elessar.telc :-)

--
Maciek Grajek / elessar.telc

 
12-06-06 20:27  Re: [relacja z budowy] HMS Glowworm z GPM
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Maćku, a ja myslałem że rzucisz się na coś większego albo bardziej kolorowego :)).
Na razie wychodzi Ci bardzo fajnie, masz we mnie wiernego kibica.

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
12-06-06 21:30  Re: [relacja z budowy] HMS Glowworm z GPM
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

bardziej kolorowego... heh, a ja powiem tak- to wyglada w swojej szarosci jak okret a nie jak... choinka? okret ma nie chowac sie w krzakach tylko dumnie, klarownie wygladac ;] no ale niewazne.
co mnie drazni... mam psychoze na punkcie dziobow okretow... i odrazu mnie "bierze" jak burta jest lekko wysunieta poza poszycie dna i robi sie uskok. tragicznie nie jest ale ja takie rzeczy zauwazam. No i moze stepki p.pochylowe nie sa zbyt proste...

wyrzutnie torped bardzo ładne. elegancko zwiniete rury i wogóle ;]

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
13-06-06 00:26  Re: [relacja z budowy] HMS Glowworm z GPM
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sylwek- na coś większego z pewnością kiedyś się rzucę- jak się nauczę porządnie sklejać coś mniejszego :-)
A co do kamuflarzu- łeee, nie lubię kolorowych :-) Ta szarość ma swój klimacik, hehehe :-)
pozdrawiam
M.

--
Maciek Grajek / elessar.telc

 
13-06-06 07:05  Re: [relacja z budowy] HMS Glowworm z GPM
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Bardzo ładnie.
Fajnie, że pokazałeś cały kadłub. Ale mogłeś dołożyć też kilka zbliżeń. Zwłaszcza te otwory w pokładzie.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
01-01-07 22:24  Re: [relacja z budowy] HMS Glowworm z GPM
Kociokwist 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

co sie stało z relacją elessar.telc? bardzo się ciesze ze sklejasz hms glowworm bo mam zamiar skleić sobie ten model jako nastęony. skończyłeś juz go? moze budowa ustała?

--
oby mi się chciało tak jak mi się nie chce

 
07-08-11 00:25  Odp: [Relacja] HMS Glowworm z GPM
Tysiuniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Witaj i wybacz śmiałość - w jaki sposób układasz poszycie, że jest ono tak równiótkie i nie pofałdowane?Mnie to coś nie idzie...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024