FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
29-05-06 14:12  [Relacja/Galeria] Knoller CII
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Dwa dni temu otrzymałem od Piwofila (notabene autora tego modelu) Knollera CII z Answera - warunek był jeden - relacja, co niniejszym czynię. Postaram się być obiektywny, choć różnie może z tym być - wszak to "konkurencja" ;-)
Zacznijmy więc od początku czyli okładki - znana szata graficzna wydawnictwa i przyjemny obrazek przedstawiający scenkę pojedynku powietrznego - tylko, że ten samolot (co wynika z opisu) poleciał raz i się rozbił. Niemniej jako, że to wizja artystyczna może się podobać. W środku znajdujemy cztery strony części - a właściwie 3,5 bo pół stronki to rysunki. Opis budowy mniej niż skromny - wziąłem się zatem za analizę gdzie co leży i jak to skleić.
Wśród części drobny rogardiasz, ale ich ilość jak na taki samolocik jest ogromna - daje to do myślenia, że będzie trochę roboty ze szczegółami (jak się części znajdzie). Rysunki czytelne - poza jednym na czwartej stronie części, gdzie się nałożył rysunek szkieletu z drugiej strony okładki.
Na rysunkach nie znalazłem niestety gdzie ma być zamontowana część 3 - być może są to komory bombowe w formie tuleji. Na pierwszej stronie części znalazłem również jeden element bez numeru - ot jasnobrązowe cóś w kształcie "U" najpradopodobniej wzmocnienie kabiny ale nie jestem pewien. Piwofil do tablicy! proszę o wyjaśnienie:-)
Troszkę mi też brakuje zebrania w jedno miejsce wszystkich szablonów lub części, które należy zrobić z drutu - a jest ich troszkę.
Jednak dość marudzenia - początki są zawsze trudne:) Zaopatrzony w komlet laserowo ciętych wręg zacząłem montaż. Sam szkielecik składający się z części 1, 1A-1F składa się zgrabnie i szybko. Są drobne niedopasowania (np. różnica ok. 1 mm w szerokości 1A i 1D w miejscu ich styku - ale może to przekłamał laser:-) Autor zaznaczył, że trzeba przeszlifować i mam zamiar tak zrobić. Dokleiłem podłogę i stanąłem przed częścią 3.



--

pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

Post zmieniony (14-02-09 09:06)

 
29-05-06 17:57  Re: [relacja] Knoller CII
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Fitter
cz 3 są to tulejowe komory bombowe


widoczne są na zdjęciu . a to cz bez numerka to to jest wnętzre kabiny

Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu.

Post zmieniony (29-05-06 17:58)

 
29-05-06 19:07  Re: [relacja] Knoller CII
?????? 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

witaj cos ladnego tylko mam pytanko jak widze model jest w okladce, .Części to surówka bez kolorów ??

--


 
29-05-06 19:26  Re: [relacja] Knoller CII
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Fulcrum3 - nie - to jest normalne wydanie - jak się przyjżysz to podłoga jest szara. Wystający z okładki woreczek zawiera części cięte laserowo. Model na pewno naberze kolorków:)
Piwofil - dziękuję za powtwierdzenie mych przypuszczeń - robota na warsztacie rusza dalej. Mimo wszysko dochodzę jednak do wniosku, ze przy tak bogatym wnętrzu kabiny przydało by się dokładniejszych rysunków rozmieszczenia poszczególnych części, ale może i te wystarczą... Zobaczymy.

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
29-05-06 19:49  Re: [relacja] Knoller CII
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

...jakbym nie kliknal zdjecia to bym nie zauwazyl szkieleciku, myslalem ze jest tylko okladka i zastanawialem sie o czym gadacie... tak wiec, poprosze o jednlite tło ;]

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
30-05-06 00:26  Re: [relacja] Knoller CII
?????? 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

widzisz to że podloga jest szara to ja tez zauwazyłem. Chodziło mi o zdjecie z kabina bo tam akurat szystko jest biale łacznie z kawałkami widocznych skrzydeł. czy jest to wersja do samodzielnego pomalowania moze. Nie zaprzeczysz chyba ze na zdjeciu kabinki oprócz koloru białego ( i czerwomych linek ) sa jakies inne kkolory kamuflarzu.

--


 
30-05-06 00:36  Re: [relacja] Knoller CII
NicZtego 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

Fulcrun: wszak Fitter klei model z "normalnego" numeru, czyli z wycinanki jaka jest (oryginalnie bylo tu: "bedzie" - poprawilem po otrzymaniu informacji od Piwofila) w sprzedazy - z pewnoscia bedzie kolorowa. Zauwaz, ze "biale" zdjecie zamiescil Piwofil, ktory - co wiemy z pierwszego listu w watku - jest autorem, a zatem bez wahania mozna przyjac, ze to surowka auorska, jeszcze nie pokolorowana. Stad wniosek, ze nie obrazuje ona "gotowegp" opracownia - to poznamy z prac Fittera.

pozdrawiam

--

---------------------------------
Cum Debita Reverentia
Piotr

Post zmieniony (30-05-06 11:35)

 
30-05-06 10:55  Re: [relacja] Knoller CII
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Ta wycinanka jest już w sprzedaży od kilku misięcy

 
02-06-06 20:26  Re: [relacja] Knoller CII
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7



uff... męczę się wciąż nad kabiną - przydał by się jednak porządny rysunek, dobrze, że Piwofil wrzucił fotkę surówki to jest troszkę łatwiej. Jak na razie dwie uwagi - cz. 4G - drucik który nie wiem gdzie ma przyjść (znów nie ma na żadnym rysunku) oraz jak te linki mają lecieć - ot chociażby od cz. 12 - na boki i... Dlatego naprawdę szkoda, ze brak jakiegoś rzuciku pod kątem na kokpit :-( Ale dosyć narzekania - części elegancko spasowane, duża ilość detali i do nich są eleganckie rysuneczki - kabinka zaczyna więc nabierać wyglądu. Przedstawiona na fotce część jest mniej więcej tym co jest na rysunku w modelu.
W międzyczasie coby odetchnąć od milimetrowych drobiazgów chwyciłem się za silnik i skleiłem prawie wszystko oprócz kolektorów i wydechów. Niestety cz. 33Ł powinna mieć o 1 - 1,5mm większą średnicę, łatwo to nadrobić wycinając większy krążek z papieru co szybciutko zrobiłem. Poza tym brak uwag. Zastanawia mnie tylko po co ta biała kropka na osłonie kolektora...
(sorki za trochę nieostre zdjęcie - całości silnika będzie już lepsze :-)

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
02-06-06 21:46  Re: [relacja] Knoller CII
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

ładnie się prezentuje

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024