FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  -> 
18-07-06 22:17  Re: ZAPOWIEDŹ (z bardzo duuużym wyprzedzeniem)
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Mnie taka seria SF bardzo się podoba :) Tym bardziej, że prace nad własnymi (baaardzo prostymi) projektami zatrzymały się z różnych przyczyn na różnych etapach.
Czy można już zacząć kolejny koncert życzeń, skoro wiadomo jest, co będzie w najbliższych numerach? ;)

dobrej nocy (ja śpię, bo raniutko do pracy... :P)

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
19-07-06 07:45  Re: ZAPOWIEDŹ (z bardzo duuużym wyprzedzeniem)
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Przyjrzałem się "temu Sępu" pod kątem przemiany 2D w 3D i mam pytanie:
Czy część 4x powinna występować w dwóch różnych hmm.. wersjach? Bo, co prawda, są one związane z kabiną i przyklejane do segmentu 4, ale pełnią różne funkcje.
Jedna część 4x to dwa zegary na prawej burcie (po przyklejeniu chyba będą wystawać "w dół, pod ramę", ale to nawet ciekawy efekt i tu jest jasna sprawa), a druga część 4x, to "trąbka" pod kabiną, do mocowania szkieletu podwozia.
I tu mam zagwozdkę: w którym dokładnie miejscu przykleić ową "trąbkę", by podwozie zapocować we właściwym miejscu, jeszcze nie doszedłem. Możliwe, że należy się sugerować nadrukiem na wew stronie "wanny" kabiny, bo jakaś belka tam jest, albo wynika to z rysunków (ale te jeszcze studiuję ;)). Nie przymierzałem "wanny" do segmentu kadłuba (to by pewnie wyjaśniło sprawę), bo jeszcze nie wycinałem, Tak się tylko przyglądam ;)
I jeszcze jeden drobiazg: rysunek montażu usterzenia dzielonego ma nr 9 (nr 8 nie znalazłem).
Nie żebym się czepiał, po prostu podszdłem do tematu na zasadzie "no to robię" i tak mi się rzuciło w oczy ;) Możliwe, że coś się krzywo mi rzuciło i będę wdzięczny za sprostowanie :)

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
19-07-06 11:27  Re: ZAPOWIEDŹ (z bardzo duuużym wyprzedzeniem)
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Czesc,

A ja juz "zasepilem" :) Mam nowe zrodlo dostaw i tez studiuje doglebnie. Arkusz z dodatkami tez druknalem...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
19-07-06 20:01  Re: ZAPOWIEDŹ (z bardzo duuużym wyprzedzeniem)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Lech - rzuć okiem na maila, coś Ci podrzuciłem, chociaż to jeszcze nie to ;-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
19-07-06 22:23  Re: ZAPOWIEDŹ (z bardzo duuużym wyprzedzeniem)
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Dixie - są dwie części oznaczone jako 4x... Jedna to manometry, druga to rurka na druty podwozia. Miejsce przyklejenia tej rurki jest zaznaczone na części 4b. Natomiast numeracja rysunków "omsknęła" sie o 1 - niestety.
Sturmovik - wielkie dzięki za przesyłkę.
Lech

 
19-07-06 22:57  Re: ZAPOWIEDŹ (z bardzo duuużym wyprzedzeniem)
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

O jasny szlag :| Na co ślepemu oczy.... Mea culpa, nie spojrzałem na arkusz z wręgami i innym asortymentem szkieletowym, a tam miejsce montażu "rurki podwoziowej" jak wół.... ech. Przepraszam za zamęt i dziękuję za sprostowanie:)
Tłumaczę się tylko tym, że było późno wieczorem, zmęczony itd....
Ale wiedziałem, że to musi gdzieś być jakoś rozwiązane, bo CP nie puszcza takich baboli ;D (a literówki trafiają się każdemu).

Dzień bez wazeliny... to jak bez modelu w łapkach ;)

--

...to ja idę sklejać pierogi :)

Post zmieniony (19-07-06 23:29)

 
20-07-06 08:55  Re: ZAPOWIEDŹ (z bardzo duuużym wyprzedzeniem)
Barbarossa 

 

Lechu - jak dobrze zrozumiałem Twój szatański pomysł to chcesz wypuścić podwójny numer CP z He-51 i I-15, mnie to suuuper cieszy, bo temat tak ciekawy jak nowatorski:) tylko ja się pytam czemu tak długo mamy czekać, skoro można je wypuścić osobno:)
Ja wiem, że to małe samolociki (szczególnie I-15), ale jak wyszło za mało części, to dodaj wypasiony silniczek (chyba że już jest:) albo jakieś alternatywne malowanie (chyba wystarczy dodatkowe poszycie jednego segmentu, bo te cholery podobne były:), i do kiosków z nim! I my (mam nadzieję, że ktoś mnie poprze) będziemy zadowolini, a finansowo na tym chyba nie stracisz.
Na Heinkla czekać trzeba będzie nie wiadomo ile, a skoro masz opracowany tak ciekawy temat... Ja oczywiście (i chyba nie tylko ja:) piszę się na oba latadła w ciemno (nawet jeśli nie Twoja robota:), a na RWDziaka też przyjdzie poczekać, więc weź pod rozwagę te wypociny jeśli praca nad nim nie będzie się posuwała w komsomolskim tempie.
A swoją drogą to podziwiam kreatywność i dobór pomysłów, no i jeszcze jedna złota myśl: jak już opracujesz ANBO to obok (albo zamiast) darmowych planów może by go też w CP wydać? Ja bym kupił:)

Pozdrawiam, kończąc elaborat:)

--
per aspera ad astra...

 
27-07-06 16:29  Re: ZAPOWIEDŹ (z bardzo duuużym wyprzedzeniem)
Barbarossa 

 

Lechu, przepraszam za koncert życzeń, ale może po RWD-22 mógłbyś na bazie I-15 opracować Czajkę I-153 w radzieckim malowaniu, np. zimowym, wdzięczny temat a chyba szybko by poszło bo trochę elementów współnych miały:)

--
per aspera ad astra...

 
27-07-06 17:22  Re: ZAPOWIEDŹ (z bardzo duuużym wyprzedzeniem)
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Właściwie nie mają (I-153 i I-15) żadnych elementów wspólnych, chociaż na pierwszy rzut oka może się tak wydawać. Poza tym: I-15 był przed I-16, a I-153 skonsruowano po I-16 jako "nowy" standardowy mysliwiec Krasnoj Armii, który okazał sie niewypałem (chociaż I-16 to też niewypał, co obecnie - nie ma już CCCP - przyznają nawet Rosjanie.
Lech

 
27-07-06 18:37  Re: ZAPOWIEDŹ (z bardzo duuużym wyprzedzeniem)
Barbarossa 

 

No to dałem plamę:(
Ale na oko jak wiadomo chłop w szpitalu umarł, a ja nie zerknąłem do planów I-153.
No cóż, szkoda, bo może szczyt techniki to nie był, ale takie małe i fajne toto, a nie widziałem innego opracowania poza tym z MM, zresztą I-15 też, więc niecierpliwie czekam na Chato:)

--
per aspera ad astra...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024