FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
07-05-06 18:11  No Subject
Miś Kolargol 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 



Post zmieniony (23-12-16 15:05)

 
07-05-06 18:16  Re: [relacja] King Georg V z MM 1986
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Samobójca ;-D
Powodzenia

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
07-05-06 18:28  Re: [relacja] King George V z MM 1986
Miś Kolargol 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Autorem opracowania jest Andrzej Kraśnicki. Sam model nie powala ani grafiką ani też precyzją, niemniej jednak jak na owe czasy, chyba nie miał konkurencji. Zarówno Vittorio Veneto jak i HMS Rodney, publikowane wcześniej na łamach MM, były znacznie skromniejsze jeśli chodzi o drobiazgowość. Dziś model ten z trudem wytrzymuje konkurencję z innymi opracowaniami w skali 1:300, choćby ostatnio z HMS Repulse.
Rozpoczynając pracę, rok temu, nie zdawałem sobie sprawy, że dobrnę do tego etapu, a już tymbardziej, że zaprezentuję coś na forum. Model nie miał być ani perfekcyjny, ani ładny - miał być skończony. Doświadczenia zdobyte w pracy nad nim miały posłużyć przy pracy nad nastęnym. Pomimo takiego założenia postanowiłem dokonać dwóch poważnych modernizacji:
1. Poszycie denne kadłuba - wykonać od podstaw.
2. Zmienić kolorystykę pokładu.
Nie zwróciłem za to uwagi na różnice w odcieniach, jakość papieru itp. (nota bene cały model przydałoby się zeskanować i co najmniej ujednolicić kolorystykę) stąd wyszło to co widać.
Strzałkami zaznaczyłem przysłowiowe pięty Achillesowe (przebarwienia, złączenia itp.) wymagające poważnej korekty. I jeszcze jedno. Nadbudówki nie zostały jeszcze przyklejone, nic nie retuszowałem ani nie szpachlowałem. Zamiast masztu wsadziłem wykałaczkę (tak dla orientacji wysokości).









Post zmieniony (07-05-06 22:49)

 
07-05-06 19:36  Re: [relacja] King Georg V z MM 1986
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

widze że pokłąd jest mocno ubogi czy to może nie pozaznaczane miejsca w którym ma być wyposarzenie ?

--

 
07-05-06 19:40  Re: [relacja] King Georg V z MM 1986
komandor 

 

Zdjecia sie nie laduja......

 
07-05-06 19:43  Re: [relacja] King Georg V z MM 1986
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Po co mają się ładować skoro są w wątku ;-)
(to nie są miniaturki)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
07-05-06 20:34  Re: [relacja] King Georg V z MM 1986
Miś Kolargol 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Rozwiewam wątpliwości kolegi Pawła_P. W tej chwili pokład jest o tyle ubogi...że nic tam nie ma. Docelowo będzie tam wszystko co w oryginale opracowania z MM. Na tym etapie nie było sensu zaznaczać czegokolwiek (BAŁEM SIĘ, ŻE SPAPRAM POKŁAD). Gdy po retuszu będę przyklejał nadbudówki, znajdą się tu również pozostałe elementy.
POZDROWIENIA!!!

--

 
07-05-06 20:44  Re: [relacja] King Georg V z MM 1986
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Przydałyby sie ciut większe zdjęcia. Poklad z daleka wygląda jakby był stalowy a nie drewniany.

Aha, to jest King George V a nie King Georg V

--
pzdr
Kemot

 
07-05-06 22:38  Re: [relacja] King George V z MM 1986
Miś Kolargol 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dziękuję za sugestie. Zgodnie z nimi fotki powinny być już większe. Aha!!! Co do nazwy okrętu - oczywiście, że King George V.

 
28-07-06 23:06  Re: [relacja] King George V z MM 1986
Miś Kolargol 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam!!!
Po dłuższej przerwie kilka zdjęć...
1. Wrażenia ogólne:

2. Dźwig i katapulta:


3. Nadbudówka dziobowa:

4. Inne:


... i oczywiście kilka refleksji. Praca nad tym modelem to .. masakra (jeśli ktoś ma zamiar go wykonać, radzę zaopatrzyć się w dodatkowy egzemplarz MM). Rzecz jednak nie w tym, iż gdzieniegdzie jest niedokładny, czy też jakość papieru pozostawia wiele do życzenia. Trudno ocenić mi zgodność tego opracowania z prawdą historyczną. Porównałem ten model z opracowaniem 1:200 AH i w moim mniemaniu mamy tu dwa różne statki! Opracowanie z MM jedynie w ogólnych zarysach przypomina oryginał. Jeśli komuś to wystarczy, zapewne będzie usatysfakcjonowany. Ponieważ nie wiem, czy okręt ten przechodził jakieś modernizacje, trudno mi to oceniać. Jak dotąd problematyczny jest kształt nadbudówki głównej (zwłaszcza w górnych partiach), dźwigi czy katapulta. W trakcie budowy, miałem więc wiele wątpliwości - zostawić i zabrać się za coś lepszego, czy ciągnąć do końca - a końca jak dotąd nie widać.

CDN

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024