FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
03-05-06 09:19  [Galeria] Zawisza Czarny - MM
damdam 



Na Forum:
Galerie - 11
 

Ostatnio porobiłem trochę fotek swoim starym, anawet bardzo starym modelom. Oto jeden z nich - Zawisza Czarny z MM (nie wiem który numer i rocznik).



Model wykonałem dosyć dawno i na raty. Kadłub był szpachlowany i malowany farbą.... nie pamiętan jaką?!?!?!? Relingi lutowane i malowane, niektóre elementy masztów też lutowane. A poza tym.........?

--
Kali kochać latać, grajcie w Sturmovika!!!!!!!!!!! Motoparalotnie są wszędzie.

 
03-05-06 11:15  Re: [prezentacja] Zawisza Czarny
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Właśnie wycieram łzy i głośno smarkam w chusteczkę ;-)
Autentycznie wzruszyłem się i przez moment wróciły wspomnienia z dzieciństwa.
Ten to właśnie model Zawiszy Czarnego był moim pierwszym modelem kartonowym.
Co prawda niedokończonym , ale wrażenia były tak mocne , że pozostały w głowie do dzisiaj!
Dziękuję!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
03-05-06 11:50  Re: [prezentacja] Zawisza Czarny
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

hehe , ładny stary karton :-) ja , jak na razie nie mam odwagi podejść do żaglowca .

--

Teoretyk ostatnio...

 
03-05-06 12:27  Re: [prezentacja] Zawisza Czarny
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

A ja go nigdy wcześniej nie widziałem sklejonego, ani do niego nie podchodziłem, nie zainteresowałem się nim, bo nie ma ożaglowania rejowego. Ale teraz widzę, że się ładnie prezentuje, więc chyba jeszcze dzisiaj go sobie kupię na Allegro.
Z tego co już sprawdziłem, to wydania tegoż były w latach 1975 i 1984.
Piękny model, Damdam!.
Czy jest to skala 1:200?
Pozdrawiam

--

 
03-05-06 14:17  Re: [prezentacja] Zawisza Czarny
kari   

Nie ma znaczenia, z którego roku było wydanie tego "Zawiszy" ponieważ wszystkie były takie same i tego samego autora - Pana Karpińskiego.
Bardzo fajnie się prezentuje.
Pozdrawiam.
--------------------------------------------------------------------------------------------------

 
03-05-06 14:30  Re: [prezentacja] Zawisza Czarny
damdam 



Na Forum:
Galerie - 11
 

Dzięki chłopaki, a szczególnie za łzy wzruszenia. Budowa żaglowców ma swój urok. Polecam. Takielunek w tym modelu jest mocno niekompletny ale trzeciego podejścia nie będzie. Obiecuję za to podesłać zdjęcia innych żaglowców.

--
Kali kochać latać, grajcie w Sturmovika!!!!!!!!!!! Motoparalotnie są wszędzie.

 
05-05-06 00:39  Re: [prezentacja] Zawisza Czarny
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Dobry, stary Mały Modelarz :-) - podoba mi się. W przyszłości mam zamiar wykonać Zawiszę Czarnego z wydawnictwa JSC. Mam pytanie odnośnie żagli: z jakiego materiału są wykonane? Widzę, że bryty są przeszyte, ale z czego są wzmocnienia? Z bibułki czy malowne?

--

 
05-05-06 10:59  Re: [prezentacja] Zawisza Czarny
damdam 



Na Forum:
Galerie - 11
 

Żagle są z płótna ale jak widać nie najlepiej dobranego strukturą (model jest dosyć stary, a w czasie kidy go budowałem nie było internetu, a i czasopism niewiele), a wzmocnienia to po prostu wycięte kawałki orginalnej wucinanki. Model był robiony na raty to znaczy w pewnym momencie spisałem go na straty ale na szczęscie nie wyrzuciłem. Po kilku ładnych latach został odkurzony, pomalowany i uzupełnione zostały brakujące części. Z tego co pamiętam w pierwotnej wersji miał mieć nawet lutowane bloczki (kilka zrobiłem) ale brakło mi samozaparcia, a może lutownica była za gorąca:-), nie pamiętam.

--
Kali kochać latać, grajcie w Sturmovika!!!!!!!!!!! Motoparalotnie są wszędzie.

 
26-12-16 08:59  Odp: [Galeria] Zawisza Czarny - MM
ziut1   

Szkoda, że nie można otworzyć galerii zdjęć ;-(((

 
26-12-16 10:23  Odp: [Galeria] Zawisza Czarny - MM
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Były dwa wydania:
I - 1975 rok http://www.konradus.com/forum/read.php?f=119&i=7&t=7#reply_7
II - 1984 rok http://www.konradus.com/forum/read.php?f=128&i=6&t=6

Przydałoby się poprawić zdjęcia i umieścić model w galerii PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza" http://www.konradus.com/forum/index.php?f=100

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024