FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
30-04-06 17:01  [Relacja] Samochód terenowy GAZ 69M [część I]
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

WSTĘP
Postanowiłem rozpocząć budowę kolejnego modelu. Przyczyn jest kilka. Utrudnione warunki w domu do budowy Błyskawicy, która jest malowana.
Mierne efekty pracy nad Zero, spotęgowane jak sądzę gatunkiem papieru czyli kredą.
Chęć znalezienia modelu, który byłby w miarę plastyczny, posiadał koła i nie był zbyt trudny w doborze koloru to retuszu.
Możliwy do wykonania w standardzie czyli zminimalizowane przeróbki i malowania.
Przejrzałem zasoby i padło na ten model właśnie.

Jak widać jest to star wycinanka z MM z roku 1984. Skala modelu nie jest określona, ale w tym przypadku nie ma ona dla mnie zasadniczego znaczenia.

ZAŁOŻENIA
Model jak już wspomniałem ma niewiele lub niemal zupełnie nie odbiegać od założeń projektanta pana Adama Kolarczyka.
Założenia jakie sobie przyjąłem przy budowie tego modelu jest następujące. Mianowicie sklejany ma być w większości klejem BCG by przyzwyczaić się do specyfiki stosowania tego kleju. Wszelkiego rodzaju bryły mają być rozcinane na ścianki składowe.
Klejony będzie równolegle z pozostałymi modelami. Po prostu czasami czy to z przyczyn technologicznych czy też innych muszę oderwać się od elementów modelu nad którymi pracuje.

--

4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.


Post zmieniony (08-10-06 21:46)

 
30-04-06 17:10  Re: [Relacja] Samochód terenowy GAZ 69M
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

AFAIK to jest 1:12. Piękny i znakomicie sklejalny model - robiłem go, jeśli dobrze pamiętam, latem 1985, jako mój około 5. model. Niedawno Modelik go przeskalował do 1:25, lekko upraszczając (!!) :-)
A nazwisko autora to KOLCAREK :-)
--

Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

Post zmieniony (30-04-06 18:17)

 
30-04-06 21:36  Re: [Relacja] Samochód terenowy GAZ 69M
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Łza sie w oku kręci... ;-) Pamiętam takie z dzieciństwa z napisem MO ... ;-)
Będę tu zaglądał!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
30-04-06 22:28  Re: [Relacja] Samochód terenowy GAZ 69M
Sebastian Cz. 



 - 16

Witam
Ja go skleilem ok 2 lata temu i musze powiedziec, ze sklejal sie bardzo przyjemnie, mimo starego kartonu. Kiedys wrzucilem tutaj pare fotek. Co do retuszowania, to moim zdaniem jest tego bardzo duzo.
Zycze milego sklejania.

--
Pozdrawiam
Sebastian

 
01-05-06 09:23  Re: [Relacja] Samochód terenowy GAZ 69M
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

POGADUCHY
Co do nazwiska autora może je źle odmieniłem. W instrukcji jest zapisane Adam Kolczrek - Szczecin.
PROŚBA O PORADĘ
Pojawił się pierwszy zasadniczy problem technologiczny. Jak wspomniałem klejem podstawowym ma być BCG i tu rodzi się problem. Postanowiłem elementy ramy nakleić na tekturkę 0,5 mm. Po posmarowaniu ich cienka warstwą tego kleju zachowały się poprawnie. Klej wysechł, elementy się nie zwichrowały. Gorzej z tekturka na którą miły być klejone (taka z pudełka po butach, z jednej strony lakierowana), pofalowała się w sposób trwały. Proszę o sugestie jak to skleić za pomocą BCG by się nie powichrowało.

PS. Chodzi tylko o boczne podłużne elementy ramy. Będą do niej montowane mocowania do zawieszenia, czyli resory.
--

4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.


Post zmieniony (01-05-06 09:38)

 
01-05-06 09:25  Re: [Relacja] Samochód terenowy GAZ 69M
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Zupełnie niepotrzebnie kleisz ramę na tekturkę. I bez tego konstrukcja będzie sztywna...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
01-05-06 10:00  Re: [Relacja] Samochód terenowy GAZ 69M
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Sturmovik, z tego co się orientuję MODELIK wydał jego poprzednika- Gaza 67B, czyli wszystko jest w porządku;)
Skala 1:12?? Toż to kolos!!!

--

 
01-05-06 10:09  Re: [Relacja] Samochód terenowy GAZ 69M
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Jacku nie masz racji. Modelik wydał oba auta. GAZ-67B nr 07/02, a GAZ-69M to nr 16/98 w tej cwili ciężko dostępny.

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
01-05-06 10:12  Re: [Relacja] Samochód terenowy GAZ 69M
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

Piterski, po co na upartego uzywac tego kleju do wszystkiego ? meczyc sie, formowac, prostowac itp skoro mozesz przykleic bezproblemowo innym

--
*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
01-05-06 10:29  Re: [Relacja] Samochód terenowy GAZ 69M
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Aaaaaaa, to przepraszam Sturmoviku i Marcinie! Niniejszym milknę!! Swoją wiedzę zaczerpnąłem ze strony MODELIKA, na której nie jest uwzględniony.
Piterski, a relację będę obserwował, bo wygląda mi to na bardzo ciekawy model!
Pozdrawiam

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024