FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
24-04-06 19:33  [relacja/galeria] MiG-3 z FLY'a
Yautay 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Hej!

Wlasciwie to dlugo zastanawialem sie czy umiescic ta relacje, czy nie...?
Poniewaz niektorzy twierdza ze na tym forum sa jedynie dyskusje o pierdolach, przelamalem sie! ;) To taki moj drobny wklad w rozwoj forum. Zobowiazuje sie ukonczyc relacje w terminie do 1 czerwca 2006. Pozniej jade do pracy...
Ale koniec przynudzania...

Poniewaz budowa modelu wystartowala 2 tygodnie temu, nie moge zamiescic dotychczasowego opisu.



Jedyny element nastreczajacy pewnych trudnosci to segment silnika.... pancerny papier w poloaczeniu z "trudnym" ksztaltem stwazac moze pewne klopoty . Oczywiscie mozna sie z tym uporac, choc ja chba dalem ciala i nie wyglada to zbyt estetycznie ;-/



Wydech daje duzo satysfakcji po zmontowaniu na kadlubie ;)



Patrzac w przyszlosc, troszke niepokoju wzbudza u mnie konstrukcja steru kierunku.... oraz modelowanie skrzydel z tegoz papieru - ma tendencje do rozwarstwiania sie oraz lamania....

Obecnie jestem na etapie robienia kabiny - tutaj wlasciwie to jeszcze sam nie wiem co chcialbym osiagnac, ale na pewno nie to co dostalem w wycinance.... Owiewka w drodze natomiast samo wnetrze w przebudowie - zobaczymy co z tego wyjdzie?





Oczywiscie wszystko bedzie przemalowane (kabina,. nie model) na dniach pokaze co przybylo ;)



Pozdrawiam!
M

BTW - czekam na paczke z MiG - 3 wydanym przez ANSWER, tez go skleje - coz za piekny samolot, te sportowe ksztalty....

 
24-04-06 19:58  Re: [relacja] MiG-3 z FLY'a
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Jak na razie ładnie Ci idzie. Skrzydła proponuję potraktować ślina. Natomiast przed zabraniem sie za Miga z Answera, proponuję polakierować arkusze. Łatwo go pobrudzić paluchami.

--
pozdrawiam
Piotr


 
24-04-06 20:13  Re: [relacja] MiG-3 z FLY'a
Berni 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 23


 - 1

Witam.
Ja także buduję model MiGa-3 z tego wydawnictwa, i także zamieszczem z budowy relację na tym forum. W przeciwieństwie do Ciebie moje relacja postępuje wolniej, a model buduję w standardzie, bez żadnej waloryzacji i malowania.
Powodzenia w budowie.
Pozdrawiam.

--
Modele kleję bo lubię, nie dlatego że, potrafię...

 
24-04-06 20:47  Re: [relacja] MiG-3 z FLY'a
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Karton rzeczywiście wygląda na "pancerny". Jako "projektanta" niepokoi mnie sposób rozwiązania końcowego segmentu kadłuba ze statecznikiem pionowym. W połączeniu z trudnym w obróbce kartonem może spowodaowac to kłopoty w estetycznym wykonaniu tego elementu.
Lech

 
25-04-06 00:35  Re: [relacja] MiG-3 z FLY'a
NicZtego 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

Witam:
Mam juz za soba sklejanie Answerowego Miga i...
... i musze powiedziec, ze sklejalo sie go tak, jak slucha sie dobrej muzyki: lekko, latwo i przyjemnie

Nie sprawil zadnych problemow wartych szerszego opisywania.
Pewna trudnosc moze wszakze sprawic sklejenie przodu kadluba - mam na mysli czesc z wylotami luf - to chyba jedyne miejsce wymagajace szczegolnej dokladnosci i cierpliwosci, oraz bardzo, bardzo precyzyjnego ksztaltowania kartonu.
"Pasowalnosc" elementow nie budzi zadnych zastrzezen, nie ma przesuniec miedzy liniami podzialu blach. Jest to opracowanie prostsze (sadzac po zdjeciach klejonych FLY-Migow - nie sklejalem bowiem wycinanki tej maszyny z FLY) - na przyklad ma uproszczone wyloty spalin, ale bez przesady - to klasyczny poziom sredni, po starannym wykonaniu bedzie ozdoba kazdej kolekcji.

Projekt, o ile mnie pamiec nie zawodzi to dzielo Pana Zarkova, i musze powiedziec, ze po Mig-u 3 bez zadnych obiekcji zaakceptuje jego opracowania.

Pozdrawiam

--
---------------------------------
Cum Debita Reverentia
Piotr

 
25-04-06 11:08  Re: [relacja] MiG-3 z FLY'a
Yautay 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Witam z rana...

Dzis walcze z czescia ogonowa...
Odnosnie wylotow spalin, to sadze ze ten z ANSWER'u jest bardziej wierny niz z FLY'a :



ale nie dajmy sie zwariowac... ;) moze to inna wersja ile wiem to bylo przynajmniej 4-5 podstawowych wersji. O dokumentacje ciezko...

Pozdrawiam!
M

 
25-04-06 12:07  Re: [relacja] MiG-3 z FLY'a
Berni 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 23


 - 1

Witam.
Opierająć się na monografi MiG-1, MiG-3 wydawmicta AJAKS wyloty spalin mają w modelu FLY MODEL poprawny kształt, tyle, że należałoby je umieścić troszkę głębiej niż Ty to zrobiłeś. Oto fotka z w/w mongrafi.




Pozdrawiam.

--
Modele kleję bo lubię, nie dlatego że, potrafię...

 
25-04-06 20:04  Re: [relacja] MiG-3 z FLY'a
Yautay 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Nie powiem... Pan Leszek mnie sprowokowal, aby dzis zmierzyc sie z czescia ogonowa... ;o) ( a mial byc ciag dalszy kabiny...)
Generalnie element ten jest totalnie przekombinowany...

Berni => Koniecznie opisz ja Ty poradziles sobie z nim...

Osobiscie sadze ze caly ten szkielet rodem z Yamato mozna wyslac do kosza, a zostawic jedynie elementy 9c;9h;9f

Ja postanowilem zrobic to po mojemu...



wklejajac najpierw dolne poszycie na zakladke do segmentu nr.8, a nastepnie wklejajac w to wszystko ow surrealistyczny szkielet...

po kilkudziesieciu przymiarkach okazalo sie ze nie zabardzo czesc ogonowa pasuje wiec skoczylem szybko do piwnicy i szlifierka poszla w ruch... zbytnio sie z tym nie cackajac wyszlifowalem tak z 38% szkieletu, nie dbajac o profile, gdyz elementy poszycia same lanie sie ukladaja:

wszystko posklejalem "na styk" bez zakladek, gdyz elementy nawet ladnie do siebie pasuja ;)

Kiedy wszystko juz zczerstwialo, wowczas poskaladalem to w jedna calosc a oto wyniki:





A ze dzien jakis nudny wiec pdlubalem jeszcze przy kabince...(pierwsza warstwa farby...)




Na koniec mam pytanie, bo strasznie mam ochote zrobic jakis napis na burcie, co proponujecie? I moze ktos wie jak rosjanie na MiG'ach oznaczali powietrzne zwyciestwa...?

Jutro tylko wycinam szkielet na skrzydla...
Pozdrawiam!
M



Post zmieniony (25-04-06 20:09)

 
25-04-06 20:43  Re: [relacja] MiG-3 z FLY'a
Berni 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 23


 - 1

Witam.
Ja tylne segmęty zamierzam zrobić według wycinanki, widzę, że czeka mnie wiele operowania papierem ściernym i pilnikiem. Oczywiście efekt końcowy przedstwię w mojej relacji.
Podsyłam Ci kila sylwetek barwnych, może sobie coś wybierzesz.




Pozdrawiam.

 
26-04-06 06:09  Re: [relacja] MiG-3 z FLY'a
Yautay 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

ok dzieki, ale nie planuje przemalowac calego modelu, jedynie kabinka wymaga znacznej ingerencji....(choc ten2 od gory jest taki ladny ;)

I czekam na opinie, oswiadczam ze zadnie nie sa w stanie mnie wyprowadzic z rownowagi.

Pozdrawiam!
M



Post zmieniony (27-04-06 15:11)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024