FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
18-04-06 12:29  [relacja / galeria] ORP Grom 1:300
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam po dlugim niebycie! : )
Dawno juz nie mialem okazji, aby pokazywac cokolwiek na formu, chcialem wiec pochwalic sie budowanym przeze mnie aktualnie modelem ORP Grom w skali 1:300 opracowanym przej jednego z najlepszych polskich projektantow okretow. Jest to wlasciwie surowka modelu, ktora juz niedlugo ma byc wydana przez kogostam :-) Model przedstawia okret wedlug stanu na rok 1937 i jak na 1:300, to moim zdaniem opracowany jest naprawde szczegolowo i na wysokim poziomie!
Z rzeczy najprzyjemniejszych- mozemy dokonac wyboru- czy chcemy sklejac Błyskawice, czy Groma, gdyz wycinanka zawiera osobne czesci burt. (Obydwa okrety roznily sie tylko burtami- Grom posiadal literke G, Blyskotka nie miala nic : )) Warto tez zaznaczyc, ze dostepne beda laserowo ciete wregi, wykonane AFAIR DrafModel (naprawde swietna sprawa!)
Dosc opisow- czas na zdjecia : ) Pamietajcie, ze model klejony jest z wydrukow z drukarki- wiec kolory niekoniecznie musza byc najwyzszej jakosci : )

Na poczatek- arkusze z czesciami+laserowo ciete wregi.


Teraz ogolny widok na obecny stan prac.



Szybciutki rzut oka na poszycie denne.


Nadbudowki srodokrecia.


I czesc, ktora z plaskosci powstae obecnie- nadbudowka dziobowa.


No- to by bylo na razie wszystko-kolejne fotki postaram sie wrzucic juz niedlugo!
pozdrawiam wszystkich!
elessar.telc : )

--

Maciek Grajek / elessar.telc

Post zmieniony (10-06-09 13:17)

 
18-04-06 12:41  Re: [relacja] ORP Grom 1:300
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

Widze skala 1/300 sama zaczyna sie bronic .... i dobrze
Bardzo ladnie klejony model, gratuluje i czekam na wiecej ;]

--
*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
18-04-06 13:18  Re: [relacja] ORP Grom 1:300
Wacek   

Czy mnie wzrok myli, czy jest to dobrze nam znany model po przeskalowaniu?
Wygląda na to że jakieś wydawnictwo sonduje rynek. Co prawda na bezrybiu i rak ryba ale mam pewne obawy co do wiarygodności sondy. Po ostatnim wysypie mogą znaleźć sie malkontenci.
A Szanowny Autor (jeśli jednak wzrok mnie nie myli) mógł chociaż rzucić nam „trzysetkowcom” na żer swój projekt Yahagi który kiedyś pokazywał.
Ja kupuję na pewno ( jak będę wiedział gdzie kupić)
Moze nawet kupię dwa by zrobić obydwa okręty (chyba ze ktoś pomyśli o późniejszej Błyskotce np. stan z 1943)
--



Post zmieniony (18-04-06 13:21)

 
18-04-06 20:24  Re: [relacja] ORP Grom 1:300
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Sądząc po wzorze etykietki na podstawce i po kolorze dna, to chyba wiem, kto to rysował. Ten co to:
a. nie mam czasu, wiesz, tyle innych ważnych rzeczy do zrobienia;
b. jakoś ostatnio weny twórczej nie mam, tak jakoś nie moge się zmusić, żeby coś narysować...

Reasumując - może być fajny modelik :))

--
------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
18-04-06 20:32  Re: [relacja] ORP Grom 1:300
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

A dlaczego na burtach jest "G" a na podstawce "Błyskawica"?

--
Fanatyk Kartonu

 
18-04-06 21:44  Re: [relacja] ORP Grom 1:300
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wacek - Yahagi jest nieskończony.

panAdaś - podtrzymuję swoje wypowiedzi.

Krzys - na podstawce jest i Błyskawica i Grom - arkusz na wierzchu przesłania resztę arkusza z podstawką. Model będzie opcjonalny - jedni wybiorą Błyskawicę a inni Groma.

Pozdrawiam!
Autor

 
18-04-06 22:07  Re: [relacja] ORP Grom 1:300
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

czy model to przeskalowane opracowanie ktore ukazalo sie w MKF czy jest uproszczony ze wzgledu na mniejsza skale?

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
18-04-06 22:07  Re: [relacja] ORP Grom 1:300
Tera Misieuda 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

po przeczytaniu tych wyrazów zachwytu trochę mi mdło

poczekamy teraz kilka miesięcy na pojawienie się tego samego zestawu okrętów w skali 1:400 (tu ukłony w stronę JSC) i 1:250 (JSC lub Answer) - zapewne okres oczekiwania umili nam pojawienie się zestawu polskich huntów w skali wszelakiej

CZY ABY TEGO OCZEKUJEMY? A MOŻE JEDNAK PO TYCH "KALKACH" DOCZEKAMY SIĘ NOWOŚCI MADE IN MacG?

--
Tera Misieuda - okręty 1:200 IIWW
GG: 6103312
Skype: teramisieuda

 
18-04-06 22:09  Re: [relacja] ORP Grom 1:300
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie jest uproszczony, a wręcz bardziej dopracowany. Poprawione zostały wszystkie znane mi błędy, jakie miał GROM z MKF. Szkielet modelu został przekonstruowany - inaczej wkleja się teraz wodnicę. Ta zmiana powstała z myślą o cięciu laserowym.

 
18-04-06 22:51  Re: [relacja] ORP Grom 1:300
Wacek   

MacGregor: To może w przerwach prac nad Yahagi machniesz późniejszą Błyskawice?
O ile się nie mylę to wieże (może po małych przeróbkach) powinne pasować z Huntów, zmienisz maszt, malowanie i coś tam jeszcze i będzie radochy po pachy (dla mnie i mnie podobnych).
Prawdę powiedziawszy proponując niedawno wydanie Twoich przeskalowanych starszych modeli miałem na myśli Twoje dokonania nieco wcześniejsze i dużo bardziej spektakularne (piękna seria jednostek IJN i USN). Oczywiscie już cieszę się z tego co jest zapowiedziane i z niecierpliwością małego dziecka oczekuję na to co (mam nadzieję) będzie później.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024